chata děvín orlické hory

chata Děvín Orlické Hory

Horská chata Děvín se nachází na krásném klidném místě, v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory.

Zdobnice č.p. 26

Telefon: +420 777656833, 607535961   E-mail: devin-zdobnice@email.cz

Horská chata Děvín

ZÁKLADNÍ POPIS

Horská Chata se nachází na klidném a nejkrásnějším místě horské obce Zdobnice v Orlických horách, přímo nad lyžařským areálem s výhledem na sjezdovky. Chata Děvín má nejlepší polohu ve ski centru Zdobnice a to proto, že před chatou nazujete lyže sjedete z kopce - vyjíždíte do poloviny jedné ze sjezdovek. Následně při ukončení lyžování Vás vlek vytáhne a vy sjíždíte opět k chatě. Není nutné proto vůbec zouvat lyže. Chata je na samém konci obce, v blízkém okolí se nenachází žádný jiný objekt. Dostupnost je v létě i v zimě velmi dobrá, parkování je přímo u objektu.V nadmořské výšce 700 m, v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory.

VYBAVENOST OBJEKTU

Společenská místnost má plně vybavenou kuchyň s velkou společenskou místností, výčepním zařízením, el. sporák, el. troubou, rychlovarnou konvicí, 2x lednice s mrazákem, myčka, mikrovlnnou troubou, nádobí pro 30 lidí, hrnce adt. Kulečník (není v ceně), el. šipky a fotbálek a nově také infra-sauna. V Chatě jsou tří samostatné apartmány:

1. Apartmá je v přízemí a má dva pokoje, první pokoj celkem 4 lůžka (1x palanda, 1x dvojlůžko). Druhý pokoj celkem 3 lůžka (1x lůžko, 1x dvojlůžko). Samostatné WC, sprcha a menší kuchyňský kout s el. sporákem, el. troubou a rychlovarnou konvicí.

2. Apartmá je v prvním patře a má tři pokoje. První pokoj 1 samostatné lůžko,TV dvě skřínky a malý kuchyňský kout. Druhý pokoj celkem 4 lůžka (2x jedno lůžko, 1x dvojlůžko) a šatní skříň. Třetí pokoj celkem 4 lůžka (1x palanda, 2x jedno lůžko) a šatní skříň. Samostatné WC a sprcha.

3. Apartmá je v prvním patře a má tři pokoje. První pokoj celkem 4 lůžka (1x palanda, 2x jedno lůžko) a šatní skříň. Druhý pokoj celkem 4 lůžka (1x palanda, 2x jedno lůžko). Třetí pokoj celkem 1 samostatné lůžko a TV dvě skřínky a malý kuchyňský kout. Koupelna s WC a sprchou.

Voda z místních zdrojů - horských pramenů (bez chemické úpravy)

Celkem 25 lůžek. V celé chalupě je zavedeno ústředního topení.

Volné prostranství - neoplocené. Velký i malý venkovní gril, trampolína, ohniště s posezením, bazén, houpačky a pískoviště. Parkování u objektu, domácí zvíře – po dohodě.

Parkování u objektu zdarma.

PLÁNEK CHALUPY

Přízemí

chalupa Salaš pronájem ubytování

První patro

chalupa Salaš pronájem ubytování
ZÁBAVA, SPORT, koupání

Přímo pod chatou se nachází SKI CENTRUM ZDOBNICE, cca 15 kilometrů je SKI CENTRUM ŘÍČKY v Orlických horách, cca 12 kilometrů můžete navštívit SKI CENTRUM DEŠTNÉ v Orlických horách. Nedaleko se nachází Snowpark Kamenec.

Koupání je možné v Rychnově nad Kněžnou - venkovní koupaliště (17 km), v Žamberku - venkovní koupaliště (22 km). Okolní krajina nabízí spousty značených tras k turistice a cykloturistice.

VÝLETY DO OKOLÍ

Možnost výletů na hrad Potštejn 20km, zámek Kostelec nad Orlicí 20km, zámek v Rychnově nad Kněžnou 15km, pevnost Hanička 15km nebo přehrada Pastviny 20km a do CHKO Orlické hory.